Безконтактна мийка автомобіля - технологія та переваги

За чистотою свого авто повинен стежити кожен власник. Безконтактна мийка автомобіля являє собою сучасну технологію, в основу якої покладено застосування хімічних засобів для очищення покриття від забруднень. Основною її перевагою є зменшення кількості пошкоджень лакофарбового покриття, якими чревата контактна очищення та застосування спеціальних губок.

Вперше на ринку послуг безконтактна мийка з'явилася кілька років тому. Вона являє собою застосування миючих засобів, які містять сучасні активні речовини та добавки, що поліпшують миючу активність. Основним діючим елементом є миюча піна, яка має спеціальний склад.

Вся технологія безконтактної мийки підрозділяється на кілька етапів і займає не більше 10 хвилин в залежності від ступеня забруднення автомобіля. Проводити даний вид очищення можна і в умовах гаража.

Технологія безконтактного миття автомобіля

1. Автомобіль повністю обливається водою під тиском. У гаражних умовах можна використовувати керхер з насадкою типу фрези. Попередній полив необхідний для змочування поверхні і видалення сильних забруднень.

2. За допомогою пеногенератора або розпилювача на кузов наноситься активна піна. У гаражних умовах може застосовуватися пістолет- пенораспределітель або пінна насадка для автомийки. Активна піна відрізняється високою адсорбцією і сильнодіючим хімічним складом.

3. Піна витримується на поверхні кузова протягом 2-3 хвилин. Протягом цього часу вона проникає у важкодоступні місця, розчиняє бруд. Особливо забруднені місця можна протерти губкою (пороги, диски).

4. Активна піна змивається водою під високим тиском. Для очищення поверхні використовується насадка типу фрези.

5. На закінчення проводиться видалення надлишків води з поверхні кузова і його сушка. При бажанні можна нанести поліруючий склад.

Безконтактна мийка може бути не тільки з застосуванням води, але і суха. На відміну від першого варіанта, миючий речовина наноситься на сухий авто. Воно являє собою спрей. Його відмітною особливістю є обволікання частинок бруду, які знаходяться. Речовина залишають на одну- дві хвилини. Після цього фахівець стирає миючий засіб за допомогою рушники з мікрофібри. Завдяки м'якому складу тканини на поверхні кузова не утворюється пошкоджень і подряпин. Потім проводиться полірування поверхні за допомогою чистого рушники.

Особливості безконтактної мийки

1. Нанесення і змив піни відбувається горизонтально знизу вгору. Послідовність очищення наступна: боковини, перед, корму. На закінчення проводиться очищення даху, капота.

2. Піна не повинна знаходитися на кузові до висихання.

3. Нанесення активної речовини на гарячий автомобіль заборонено.

4. Для очищення використовується 5-10% розчин активної речовини.

5. Якість очищення залежить від однорідності піни. Чим якісніше пеногенератор високого тиску, тим краще лягає піна на поверхню автомобіля.

 

Дотримуючись цих правил і дотримуючись технологію, ви зможете помити машину правильно і швидко!

 

Переваги безконтактної мийки автомобіля

Безконтактна мийка має цілий ряд переваг перед іншими видами очищення автомобілів:

1. Для роботи підходить будь-який набір для мийки автомобіля, в якому є пеногенератор і апарат високого тиску;

2. При якісному результаті значно скорочується час на мийку одного автомобіля. Воно складається від 5 до 10 хвилин;

3. Зниження вартості за рахунок невеликої витрати води і миючого засобу;

4. Для комерційних автомийок - збільшення пропускної спроможності;

5. Видалення забруднень навіть з важкодоступних ділянок;

6. Збереження лакофарбового покриття.