Розвал сходження коліс, робимо своїми руками

Послуга по регулюванню розвалу сходження коліс надається кожній автомобільній майстерні в будь-якому місті. Незважаючи на високу вартість даної операції, далеко не кожен сервіс має у своєму розпорядження професійне обладнання для проведення регулювання положення коліс. Більшість майстерень виконує регулювання за старою методикою, при цьому вимагаючи за це зовсім невиправдану ціну. У зв'язку з цим мимоволі виникає питання - навіщо переплачувати за налаштування розвалу, якщо таким же чином можна виконати її своїми руками?

Звичайно, якщо ви гордий володар дорогого транспортного засобу з ціною шин рівній покупці вітчизняному авто, виникає необхідність вдатися до допомоги професіоналів. Але перед тим як оплачувати пристойний чек, варто переконатися в наявність професійного обладнання, яке вимагатиме правильний розвал сходження коліс.

В інших випадках, якщо ви володієте належним бажанням і впевненістю, можна налаштувати розвал коліс своїми руками. Виконання даної процедури в умовах гаража не зажадає великих витрат і професійного устаткування.

Всі інструменти, необхідні для регулювання кута коліс є у вільному продажу і доступні кожному автолюбителю. Перед тим як приступити до практики, ознайомимося з основними визначеннями і тонкощами проведення робіт для того, щоб краще розуміти з чим доведеться мати справу.

Базові визначення регулювання розвалу.

Без сумнівів, виконати настройку розглянутого параметра зможе кожен охочий власник транспортного засобу. Все ж, для початку варто детальніше ознайомитися з самим поняттям розвал сходження і виявити вплив даного параметра на роботу транспортного засобу.

Чому потрібно регулювати параметр розвал сходження?

Одна з найважливіших функцій правильного регулювання розвалу сходження полягає в забезпеченні курсової стабільності в ході руху транспортного засобу. Таким чином, грамотна настройка даного параметра дозволяє забезпечити більшу безпеку при управлінні автомобілем. Також, розглянутий параметр безпосередньо впливає на рівень зносу шин. У разі неправильного регулювання кута, відбувається передчасний знос шин, у зв'язку з чим збільшується частота заміни гуми і зростають витрати на ремонт і обслуговування транспортного засобу. Крім цього, неправильна настройка сходження неминуче призводить до зростання витрат паливної суміші. У зв'язку з цим можна зробити висновок що експлуатації транспортного засобу з неправильною регулюванням розвалу сходження ставати менш економічною. Тому, варто своєчасно діагностувати даний параметр і відновлювати його при необхідності.

Що являє собою розглянутий параметр?

Як стає зрозуміло з назви, визначення розвалу сходження складене. Параметр розвал - є кутом, який виникає між вертикальною поверхнею і обертовим колесом. Даний параметр в чому визначає поведінку колеса і всього транспортного засобу в динаміці.

Як зрозуміти різницю між позитивним і негативним розвалом?

В даному випадку все досить просто і доступно. Якщо кут розвалу більше, верхня частина колеса виходить за поверхню крила. Коли кут розвалу менше нуля, верхня частина шину поглиблена в кузов транспортного засобу.

Розберемося з другим складовим шуканого параметра.

Сходження - показник кута, що виникає між площиною обертається шини і її спрямуванням. Даний показник визначає положення шин на різних швидкостях руху і при проходженні на різних дорожніх покриттях. Ще одним важливим параметром регулювання коліс є - кастер. Даний показник визначає нахил рухомого елемента в поздовжній площині.

Основне значення нової характеристики полягає в стабілізації становища коліс, завдяки яким відбувається управління транспортним засобом.

Кожен власник транспортного засобу повинен знати періодичність регулювання параметра, що визначає положення колісного диска. Звичайно, як і будь-який інший вид обслуговування автомобіля, розвал сходження коліс налаштовується Виходь з частоти і умов експлуатації. Все ж, існують певні рекомендації світових виробників транспортних засобів, в яких вказана середня частота регулювання коліс.

Згідно з рекомендаціями вітчизняного виробника транспортних засобів, регулювати кут положення коліс необхідно після проходження кожен десяти - п'ятнадцяти тисяч кілометрів пробігу. Іноземний виробник авто, свідчить про те, що регулювання даного параметра потрібно лише після проходження тридцяти тисяч кілометрів.

Технологія регулювання розвалу.

Важливо! Для зручності проведення робіт і з метою економії часу, рекомендується фіксувати всі отримані параметри в письмовому вигляді.

1. Встановлюємо транспортний засіб на рівну площадку і вирівнює положення керма (колеса повинні стояти рівно). Використовуючи білий крейда або інший добре помітний маркер, необхідно відзначити положення верхню і нижню частину покришки щодо корпусу машини.

2. Прикладаємо еластичний матеріал (дріт, шнурок) до крила і відзначаємо відстань до верхньої і нижньої позначки. Далі, заміряємо відстань до відміток. Заміряти необхідно відстань не до покришки, а до ближньої частини диска. Різниця отриманих чисел не повинна перевищувати трьох міліметрів.

3. Вивертаємо колеса на 90 градусів і трохи проганяє авто вперед. Далі, повторюємо виміри зазначені вище і фіксуємо їх у письмовому вигляді. Далі, повторюємо аналогічну процедуру при повороті коліс на 180 градусів.

4. Демонтуємо колесо.

5. Демонтуємо рухливий елемент і тримач стійки амортизатора. Для цього, нам знадобиться ключ на 19. Регулювання розвалу сходження відбувається шляхом зсуву кулака амортизатора. Напрямок рух кулака визначається згідно з вимірами. Показники норми. Передній привід +/- 1 міліметр. Задній привід 1 +/- 3 міліметри. Таким чином, виходячи із записаних свідчень необхідно повернути кулак в ту чи іншу сторону. Для успішної настройки, найкраще мати спеціальну лінійку, яку досить просто знайти в асортименті автомобільних магазинів.

Тепер почнемо регулювати розвал сходження коліс. Для цього, наносимо позначки на внутрішню частину гуми. Тепер упираємо один кінець спеціальної лінійки в мітки і поєднуємо рухливий покажчик інструменту з 0. прокочується Клесів вперед і заміряємо показники приладової шкали. У разі якщо показники свідчать про те що відстань до передніх частин покришок більше ніж до задніх, необхідно подовжити кермові тяги. При зворотних показаннях приладової шкали необхідно вкоротити кермові тяги.

Оптимальним показником є різниця в один міліметр. Для отримання більш точного результату, процедуру регулювання рекомендується повторити кілька разів.

Пам'ятайте, що правильна настройка кута коліс допоможе запобігти передчасному зносу колісних покришок і в деякій мірі відновить оптимальний витрата паливної суміші.