Що таке комп'ютерна діагностика авто та для чого вона потрібна?

Наші автомобілі давно перестали бути всього лише «шматком металу» який легко полагодити або розібратися в тому як щось десь працює ... Сучасні машини «напхані» електронікою безліччю датчиків, за якими необхідний своєчасний контроль і правильний догляд.

  Провести перевірку електроніки в домашніх умовах не завжди, а деколи і зовсім не можливо. Для комп'ютерної діагностики необхідне спеціальне обладнання та програмне забезпечення, а також «хороший багаж знань». Можна звичайно спробувати, знайти в Інтернеті як виконати комп'ютерну діагностику своїми руками і безумовно пошукова машина видасть вам тисячі результатів які нібито дозволяють перевірити всю електроніку будинку без будь яких проблем. Проте на ділі це далеко не так, все що ви можете перевірити з електроніки це кілька датчиків таких як: ДПДЗ, ДПКВ, ДТОЖ, ДДМ, а також деякі електроприлади такі як генератор, стартер і АКБ. Загальна ж діагностика всіх «мізків» і електроніки можлива виключно на СТО або в якому-небудь центрі діагностики. Правильна комп'ютерна діагностика автомобіля, прекрасний спосіб швидко і легко виявити всі існуючі неполадки в автомобілі.

  Комп'ютерна діагностика дозволяє зчитувати коди помилок за якими визначаються несправності вузлів, а також прати ці помилки і виробляти подальшу корекцію обладнання. Для цієї роботи використовують спеціальні сканери, модифіковані комп'ютери «заточені» виключно під роботу з електронікою автомобіля, а також мультифункціональні стенди та портативні рідери.

  Всі дані відображаються на одноканальному мультиметри, в режимі реального часу, є можливість одночасно відстежувати до 4-х графіків технічних параметрів. Сучасне діагностичне обладнання коштує дуже дорого і дозволяє крім діагностики вносити суттєві корективи і настройки в електронний блок управління (ЕБУ) двигуна. 

  Перенастройка ЕБУ, виконується з метою оптимізації силового агрегату під певні завдання. За допомогою спеціальних програм іменованих «прошивками» можна моментально змінити потужність двигуна, витрата палива, кількість неодружених оборотів, і т. Д.

  Комп'ютерна діагностика найчастіше виконується після появи на панелі приладів коду помилки, а також у разі порушення роботи двигуна або інших вузлів / систем. Крім того за допомогою комп'ютерної діагностики можна перевірити автомобіль перед покупкою, така діагностика дозволяє виявити всі найменші несправності а також «хворі місця» автомобіля з пробігом. Фахівці рекомендують проводити комп'ютерну перевірку мінімум раз на рік, цей показник в більшій мірі залежить від віку і стану автомобіля. Як вже говорилося вище комп'ютерна діагностика - прекрасний спосіб своєчасно виявити і усунути несправності на ранній стадії попереджаючи серйозну дорогу поломку.

Як виконується комп'ютерна діагностика? 

1. Через спеціальні діагностичні роз'єми до бортової системи підключають сканер зі спеціальним ПО, який виконує зчитування всіх трансльованих автомобільних кодів. 

2. Після зчитування кодів вони розшифровуються фахівцями, за допомогою спеціальних програм. 

3. На завершення робиться висновок про технічний стан автомобіля а також про наявність чи відсутність тих чи інших несправностей.

 

Комп'ютерна діагностика підвіски виконується в разі появи: 

1. Аварійного або передчасно спрацьовування АВS 

2. Стука при проходженні поворотів або нерівній дорозі; 

3. нерівномірно зносу гуми; 

4. знос задньої / передньої під час різких поворотів; 

5. Збільшення вільного ходу рульового колеса.

 

При цьому перевіряються: 

1. Відхилення коліс при русі; 

2. Амортизатори; 

3. Люфт рульових тяг і кульових опор; 

4. Сайлентблоки; 

5. Знос еластичних елементів; 

6. Гальмівна система.

 

 

 

Комп'ютерна діагностика двигуна виконується в разі: 

1. Перевитрати палива; 

2. підвищена або знижена холостих обертів; 

3. Збільшення часу прогріву двигуна;

 

 

 

4. Чорного диму з вихлопної; 

5. Перебоїв у роботі двигуна, появи сторонніх шумів і стукотів; 

6. Проблем із запуском; 

7. Втрати потужності двигуна, погіршення динаміки,

 

 

 

При цьому виконується комп'ютерна діагностика: 

1. Електроживлення двигуна; 

2. Система вприскування; 

3. А також вимір компресія і т.д.

 

 

 

Комп'ютерна діагностика АКПП необхідний при: 

1. Проблемах включення якоїсь із швидкостей; 

2. У разі появи ривків, сторонніх шумів або пробуксовки під час перемикання передач; 

3. Коли коробка починає «брати» масло.

 

 

 

 

 

 

При цьому перевіряються: 

1. Коди помилок блоку управління АКПП; 

2. Беруться до уваги показники датчиків температури робочої рідини, а також положення дросельної заслінки і селектора АКП.

 

 

 

Комп'ютерна діагностика електронних та електричних систем передбачає повну перевірку: 

1. Навігаційній системи; 

2. Клімат і круїз-контролю; 

3. Мотора і ходової; 

4. круїз-контролю; 

5. Електросистеми всіх складових включаючи: АКБ, проводку, стартер, групи контактів і генератор.

 

 

 

І останнє, пам'ятайте, що регулярна і своєчасна комп'ютерна діагностика - це ваша безпека, оскільки від своєчасності виявлення поломок і несправностей, залежить ваше життя, а також життя ваших пасажирів.